ODPOWIEDNIE SZYBY

Odpowiednie szyby, to czynnik mający wpływ na bezpieczeństwo naszej jazdy. Kiedy już wybierzemy się do myjni samochodowej i zadbamy o to, aby nasze szyby były czyste, czyli po prostu umożliwiały nam odpowiednią widoczność – warto zainteresować się, co takiego niezwykłego jest w naszych szybach.

Każdy zdaje sobie sprawę, że szyby samochodowe to wcale nie taki prosty wynalazek. To przecież nie tylko płyty szkła. Muszą one zapewnić nam jak największe bezpieczeństwo, czyli powinny być jak najbardziej odporne na zderzenia i wiele innych czynników. W końcu źle wykonana szyba w momencie stłuczki czy wypadku może być dla pasażerów wręcz zabójcza.

Na szczęście „niebezpiecznych” szyb samochodowych nie znajdziemy w żadnych, markowych samochodach – wręcz przeciwnie, producenci prześcigają się w innowacjach ulepszających ten element naszych pojazdów. Poza szybami kuloodpornymi, które niedostępne są dla zwykłych, seryjnych samochodów, możemy pozwolić sobie chociażby na szyby hartowane, lub klejone.

Szklarze wyrózniają kilka rodzajów szyb, włączając w to kategorię „szyb bezpiecznych” – czyli dokładnie tych, które wykorzystuje się dzisiaj w pojazdach samochodowych.