IDRIVE – ZAGRANICZNY WYNALAZEK?

Słowo IDRVE jest tym jednym z najmniej znanych ze słownika motoryzacji. Kolejne, zagraniczne, trudne słowo, którego znaczenia zapewne nikt nie zrozumie – pomyslała większość. Okazuje się jednak, iż znaczenie tego słowa naprawdę warto znać!

Mimo dość specyficznej nazwy system ten jest dobrze znany każdemu z nas. Gdyby nie on, praca naszego samochodu byłaby zapewne niemożliwa. Jest to bowiem komputer, który steruje praktycznie wszystkimi elektronicznymi funkcjami samochodu. Łatwo więc teraz wyobrazić sobie, iż bez owego systemu niemożliwa byłaby praca klimatyzacji, radia czy nawigacji. Podane przykłady to te – bez których zwykły użytkownik samochodu nie wyobraża sobie jazdy, jednak IDRIVE odpowiada łącznie za działanie ponad 1500 funkcji w naszym samochodzie! Jest to system, który wykorzystywany jest głównie przez markę BMW w jednych z najnowszych modeli.

Okazuje się więc, że nie każdy ma możliwość współpracowania z systemem IDRIVE, jednak zapewne wielu z nas chociaż raz w życiu owy komputer widziało. Mimo tak ogromnego znaczenia i odpowiedzialności za szereg funkcji – jego wygląd jest niepozorny. IDRIVE to wyświetlacz LCD (umieszczony najczęściej na desce rozdzielczej) obsługiwany pokrętłem jak wiele nawigacji w naszych samochodach!