OPONY

Kiedy myślimy o funkcjonowaniu naszych samochodów lub motorów mało kto myśli o oponach. Nie dlatego, że są one mało ważne, ale dlatego, że ich jakość, nie mówiąc już o funkcjonalności, to rzecz oczywista. Żaden pojazd nie może obyć się bez opon. Jakie jednak wybrać, ile za nie zapłacić? Oto odpowiedzi.

Opony nie dzielą się tylko na te zimowe lub letnie. Ilość ich rodzajów i odmian jest o wiele większa. Nie każdy jednak musi się na tym znać. Warto jednak zaznaczyć, że każda opona jest inna i dla prawidłowego funkcjonowania naszych pojazdów ważnym jest, aby wiedzieć jaki typ opon jest właściwy dla naszej maszyny.

Opony możemy podzielić ze względu na kształt bieżnika lub ze względu na budowę wewnętrzną. Do tych pierwszych zalicza się opony :

- rowkowe

- klockowe

- kolcowe

- błotno – śniegowe

- deszczowe

Ze względu na budowę wewnętrzną wyróżnić możemy natomiast:

- radialne

- diagonalne

- dętkowe

- bezdętkowe

Wyznacznikiem, który musimy brać pod uwagę interesując się jakimkolwiek rodzajem opon, jest zapotrzebowanie naszego samochodu. Kiedy dowiemy się już, jaka kategoria jest właściwa, warto wtedy indywidualnie zapoznać się z cenami oraz standardami wybranych opon. Każdemu zależy, aby kupić te o przystępnej cenie, ale dobrej jakości. To możliwe, jednak wybór nasz, musi być podyktowany sprawdzoną marką.